KARTA PRACY SOLIDARNEJ

  1. Pomocnicze wsparcie państwa, przy samodzielnym wykorzystywaniu nowoczesnych technologii dla dobrobytu i dobrostanu, powinno mieć formę współfinansowania usług społecznych dla samokształcenia w rodzinie, usług określonych w Kursach edukacyjnych wpisanych do Krajowego Rejestru Kursów Domowej Edukacji Pracy Solidarnej.
  2. Procedura rejestrowania Kursów do Krajowego Rejestru powinna się opierać na równości, otwartości oraz społecznym nadzorze.
  3. Rodzice każdego dziecka uzyskują prawo dysponowania Bonami edukacyjnymi, dla potwierdzania wykorzystania propozycji edukacyjnej i doradczej Kursu edukacyjnego, u wykonawcy danej usługi społecznej.
  4. Rejestracja uprawnień do dysponowania Bonami edukacyjnymi prowadzona jest poprzez osobiste Konto solidarności, zakładane dla każdego dziecka ze wskazaniem uprawnionych do dysponowania Bonami.
  5. Przedmiotami usług jest realizacja elementów Kursów edukacyjnych Domowej edukacji medycznej, obywatelskiej i ekonomicznej.
  6. Emisja Kursów powinna następować zgodnie z zapisami Narodowych Strategii Zdrowia, przestrzeni i przedsiębiorczości.
  7. Zarejestrowanie Kursu do samorządowego systemu Domowej Edukacji Pracy Solidarnej, następuje decyzją władz powiatu, w uzgodnieniu z władzami gmin i województwa.
  8. Proponuje się by każdy dysponent Konta solidarności, mógł przeznaczyć nie mniej niż 20 procent i nie więcej niż 50 procent corocznego zasobu, na każdy z przedmiotów.
  9. Dla dokonywania płatności Bonami edukacyjnymi, za usługi społeczne objęte Kursem edukacyjnym, wydawana jest przez organ uprawniony dla danego powiatu elektroniczna Karta solidarności.

Dodaj komentarz